Trakai

• Paskelbta: 2023-06-07
  • Kategorija: Išvykos

Birželio 6 d. 2 b klasės paneriukai išvyko į Trakus. Pakeliui užsuko į „Angelų kalvą”. Šioje vietoje gausu medinių angelų skulptūrų, dailių kaltinių saulučių bei tautiniais simboliais išpuoštų gyvybės medžių. Angelų pavidalu čia įkurdinta Gyvybė, Tiesa, Taika, Dvasios ramybė, Atjauta, Pasiaukojimas, Meilė, Sveikata, Džiaugsmas, Dėkingumas, Viltis… Vaikai įsiamžino prie mokslus globojančio angelo. Trakuose aplankė pilies salą, apžiūrėjo Trakų pilį, pakartojo per pasaulio pažinimo pamokas įgytas žinias apie Viduramžių pilis. Bene smagiausia buvo pilies papėdėje, ant pievutės, pietauti! Vaikai skanavo karaimų tradicinį patiekalą – kibinus. Kelionės svarbiausia dalis – Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilika. Čia Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas dr. Balys Vaitkus pravedė edukacinį užsiėmimą apie vargonus. Antrokai turėjo galimybę išklausyti jiems atliekamų garsių kūrinių vargonais, vargonų atsiradimo istorijos bei patys pagroti šimtamečiu instrumentu. Už šią unikalią galimybę esame dėkingi Trakų bazilikos vargonininkei Evelinai Grinevič-Trenkamp. Ačiū sakome ir tėveliams keliavusiems kartu!