Pasaulinė autizmo supratimo diena

• Paskelbta: 2024-04-02
  • Kategorija: Aktualijos

Jonavos rajono švietimo pagalbos tarnyba (Jonavos ŠPT) kartu su Kėdainių švietimo pagalbos tarnyba trečius metus paminėjo Pasaulinę autizmo supratimo dieną (balandžio 2 d.), dalyvaudama žygyje. Visas balandžio mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su autizmo supratimo didinimu.

Metams bėgant keičiasi ne tik požiūris į autistiškus asmenis, bet ir pats autizmo simbolis. Iš pradžių pasirinkta dėlione buvo siekiama parodyti, kad autistiški asmenys turi unikalių savybių. Ilgainiui dėlionės detalės pradėjo asocijuotis su neigiamais aspektais, todėl šiuo metu plačiai naudojamas begalybės simbolis, pavaizduotas vaivorykštės spalvomis, atspindintis įvairovę su begalinėmis variacijomis ir begalinėmis galimybėmis.

Nuoširdžiai dėkojame renginio rėmėjams: UAB „CNC catering“, Jonavos politechnikos mokyklai; partneriams: Jonavos turizmo informacijos centrui, Socialinių paslaugų centrui, „Neries“ pagrindinei mokyklai. Nuotraukos I. Neliupšienės, N. Palaimienės, V. Kalpoko

Jonavos ŠPT informacija